zobacek
Vzdelávanie

Kováčska dielňa Perunis

Naša práca je charakteristická tradičnými remeselnými postupmi a dôrazom na detaily a kvalitné spracovanie.

V našej dielni sa venujeme výrobe damaškovej ocele, ktorú využívame na zákazkovú výrobu nožov, chladných zbraní a šperkov. Metóda výroby tejto ocele je stovky rokov stará a spočíva vo zváraní v ohni minimálne dvoch rôznych druhov ocele. Pri jej výrobe dbáme na vysokú kvalitu materiálu. Používame certifikovanú oceľ. Na výrobu nožov využívame prakticky všetky dostupné materiály určené na výrobu rúčok, napr. parohovina, rohovina, stabilizované drevo a rôzne cudzokrajné dreviny. Samozrejme, pracujeme aj s materiálmi, ktoré sú typické pre Slovensko. Všetko však závisí od vášho želania. Všetky materiály použité pri výrobe sú s certifikátom pôvodu.

Venujeme sa však rovnako aj tradičnej kováčine, resp. umeleckému kováčstvu a radi pre Vás vyrobíme všetko, na čo si len spomeniete. Kované šperky, dekoračné predmety do interiéru ako svietniky, stojany na víno, či  exteriérové zábradlia a mreže.

Máme tiež skúsenosti s rekonštrukciou a reštaurovaním historických kovových častí národných kultúrnych pamiatok. Podieľali sme sa na obnove týchto pamiatok: Hrad Kráska Hôrka, Štítnický vodný hrad, hrad Brekov, meštiansky dom v Banskej Štiavnici, múzeum Jelšava, kostol na zvoničnom námestí v Kežmarku.

 

Fotogaléria

Ako zaplatiť

  • objednávkou v aplikácii Benefit Plus

Kontakt

Kováčska dielňa Perunis
Zaježová 50
962 63 Pliešovce
Okres Zvolen, Slovensko

Web: www.perunis.eu
E-mail: info@perunis.eu
Telefón: +421 911 298 282

 

Tento web používa cookies. Účelom je optimalizácia efektívneho poskytovania služieb. Pokiaľ svoje nastavenie cookies nezmeníte, vyjadrujete tým váš súhlas s ich využívaním.