benefit-plus.cz icon

Marec - mesiac knihy

Dni sa predlžujú, noci skracujú. Snežienky a medvedí cesnak sú neklamným dôkazom toho, že jar je neodškriepiteľne tu. Marec sa však nespája len s príchodom jari, ale aj s knižkami. Marec je totiž mesiacom knihy. A čo iné nám vlastne aj v tomto nešťastnom období zostáva, než zaliezť pod deku a zažívať strhujúce príbehy aspoň v myšlienkach. Pozrite sa s nami na najzaujímavejšie tipy na knižky od našich partnerov.

Knihou mesiaca kníhkupectva Martinus je Život na našej planéte”, jedinečné svedectvo známeho bojovníka za zelenú planétu a moderátora, 94-ročného Davida Attenborougha. Autor ako tvorca prírodopisných dokumentov precestoval svet a celý svoj život si uvedomoval ako človek ukrajuje z jedinečnej a nedotknutej prírody. David opisuje túto tragédiu dnešných dní a ponúka víziu pre budúcnosť, avšak s jednou podmienkou – ľudstvo musí začať konať ešte dnes. Musíme svetu navrátiť divokú prírodu. Poukážku do kníhkupectva zakúpite v aplikácii a môžete ju použiť na ľubovoľný tovar v eshope, či kamennej v predajni Martinus. 


Knižka Metóda Wima Hofa” od rovnomennného autora je momentálne najpredávanejším kúskom v kníhkupectvách Panta Rhei. Jedinečná Metóda Wima Hofa prináša silu, vitalitu a šťastie mladým i starým, chorým aj zdravým. Ľadový muž v najnovšej knihe pútavo predstavuje nie len vlastný životný príbeh, ale najmä svoj prevratný koncept postavený na niekoľkých pilieroch:


  • dych – špecifické dychové cvičenia na zmenu biochémie v tele, nabitie energiou a sústredenie,
  • chlad – bezpečné a regulované návody na otužovanie, ktoré posilnia kardiovaskulárny systém a prebudia nevyužitú silu v tele,
  • nastavenie mysle – budovanie pevnej vôle, jasného uvažovania, zmyslového vedomia a návrat k vrodenej radosti zo života,
  • veda – štúdie a výskumy dokazujúce účinnosť metódy,
  • zdravie – skutočné príbehy a svedectvá ľudí, ktorí pomocou Wimových postupov prekonávajú choroby a chronické problémy,
  • výkon – zlepšenie vytrvalosti, podpora regenerácie, posilnenie ducha.


V kníhkupectve Panta Rhei môžete zaplatiť poukážku, či priamo kartou Benefit Plus priamo v konkrétnej predajni. Zakúpiť si môžete iba knihy. 


Kníhkupectvo Artfórum vytvorilo zoznam Dobrých kníh v divných časoch”. V zozname nájdete autorskú tvorbu predovšetkým domácich autorov. Tu nás najviac zaujala milá knižka Aha, pranostiky” od autorskej dvojice Kompaník a Bobeková. Kniha obsahuje tie najzaujímavejšie a najkrajšie slovenské ľudové pranostiky o počasí, úrode a nástrahách prírodných javov. Viete kedy rastú huby? Na Petra Pavla seje pánboh prvé hríbiky.” V knižke nájdete okrem pranostík aj krásne ľudové ilustrácie. A keby vám knižka o pranostikách nestačila, autori napísali aj jej dvojičku, Aha, prirovnanie. Vaše benefitové body môžete využiť aj na objednávku v eshope, pri platbe prosím postupujte podľa návodu v aplikácii. 


Najväčší výber detských kníh nájdete vo vydavateľstve Svojtka. V eshope kúpite všetko od leporela pre najmenších, cez encyklopédie a komixy, po dievčenské romány. Vo vekovej kategórii 3-6 rokov je veľmi poplárny Montessori pracovný zošit, od francúzskej autorskej dvojice.  Obsahuje viac ako 200 aktivít s nezabudnuteľnými postavičkami Baltazára a Pepina: kreslenie, strihanie, lepenie, zoznámenie sa s písmenami a číslicami a oveľa viac. S ním sa deti doma zaručene nudiť nebudú. Zaujímavý počinom je komix o slovenskom národnom hrdinovi, Jánošíkovi. Pútavý príbeh nakresil  a napísal Radko Hromátka. V eshope Svojtka môžete zaplatiť benefitovými bodmi priamo pri objednávke. 


Prajeme vám príjemné čítanie! 


Myslíme na vás. 


Benefit Plus

Odporúčané články

Inšpirácie

Tri najčastejšie chyby pri čerpaní zamestnaneckých benefitov

Veľa zamestnancov dostáva benefity vo forme cafetérie. Hoci zamestnávatelia poskytujú tieto výhody svojim zamestnancom, častokrát ich zamestnanci nevyžívajú naplno. Aké sú najčastejšie chyby pri čerpaní benefitov?

Čítať ďalej
Inšpirácie

Ako na benefity z cafetérie?

Hoci sa benefitový rozpočet stal už štandardnou súčasťou zamestnaneckých benefitov, jeho čerpanie je pre mnohých stále záhadou. Ako teda na zamestnanecké benefity, aby vám priniesli čo najviac?

Čítať ďalej
Inšpirácie

Vitajte na novom trhovisku

Pohodlne sa usaďte a vyberajte. Chcete vedieť, ako vyčerpáte svoje benefitové rozpočty na maximum?

Čítať ďalej