Vyhľadávanie

Liptov - to nie je iba Jasná a korbáčiky

Cestovanie
13. 4. 2023
Región Liptov väčšina z nás pozná predovšetkým pre svoje prírodné krásy, typické výrobky zo syra a turistiku. Mnohí z nás však zavítajú maximálne do Jasnej na lyže, či v lete vyšlapú na Chopok. Tento región však ponúka oveľa, než len notoricky známe turistické miesta. Odskočte si teda z červenej turistickej značky za niektorým z našich tipov a užite si svoje zaslúžené voľno na maximum!

V letných horúčavách vám príjemné schladenie poskytne "Liptovské more", ako sa neoficiálne prezýva najväčšia slovenská vodná nádrž, Liptovská Mara. Odporúčame vyskúšať vyhliadkovú plavbu katamaranom z prístavu v Liptovskom Trnovci, ktorú môžete zaplatiť benefitvou poukážkou. Ak by ste sa v okolí Liptovskej Mary chceli zdržať dlhšie, v našej cafetérii nájdete niekoľko možností, kde sa ubytovať. Apartmány Maladinovo neďaleko Aquaparku Tatralandia ponúkajú súkromie. Priamo v areáli známeho Aquaparku sa môžete ubytovať v drevených chatkách. Ak zatúžite po troche luxusu, radi vás rozmaznajú v štvorhviezdičkovom Hoteli Jánošík, priamo v centre Liptovského Mikuláša.

Chcete si ozvláštniť dovolenku trochou adrenalínu? Za benefitové body môžete vyskúšať napríklad splav divokej rieky, jazdu na štvorkolkách, alebo paintball v areáli Rafting Adventure v Liptovskom Mikuláši. Stretlo vás počas dovolenky zlé počasie a už neviete, akú formu zábavy deťom vymyslieť? Vezmite rodinu do zábavného centra Liptovlasers a vyskúšajte Laser tag, či escape room.

Nízke Tatry - raj pre turistov

Ďumbier, Chopok, alebo Kráľova Hola, to sú azda najznámejšie vrcholy Nízkych Tatier. Ak nemáte radi davy, vyskúšajte výstup napríklad na Dereše. Je to síce náročnejší terén, no oplatí vám to úžasným výhľadom. V Nízkych Tatrách nájdete aj 42 cyklotrás, ktoré majú dokopy až 377 km. Náročnejšie trasy vedú až na úpätie vrcholov, ale menej zdatní cyklisti si vyberú aj trasy okolo Liptovskej Mary, či naprieč Demänovskou dolinou, ktorú môžu spojiť aj s návštevou Demänovskej jaskyne.

V tejto lokalite máme naozaj široký výber ubytovacích zariadení. Preferujete apartmány, menší, či väčší hotel? Žiadny problém, v našej cafetérii si určite vyberiete.

Víkendový tip? Skanzen vo Vlkolínci a lanovka na Novú Hoľu

Ideálny víkendový výlet v dojazdovej vzdialenosti so Západného Slovenska. Veľkou turistickou atrakciou liptovského regiónu je drevený skanzen vo Vlkolínci. Typické drevené zruby, ktoré sú na zozname Svetového dedičstva Unesco, sa určite oplatí navštíviť. A výlet do Vlkolínca môžete spojiť aj so zastávkou na Donovaloch. Tu odporúčame lanovku na Novú hoľu, ktorá premáva každú pol hodinu. Ak cestujete s deťmi, vyskúšajte ubytovanie Gothal v Liptovskej osade, kde môžete prenocovať v apartmáne, v štýlovej chalupe s originálnym dizajnom, alebo v penzióne. Pochváliť sa môžu aj najväčšinou kolibou na Liptove.

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho ďalej!