Vyhľadávanie

Menu

Tri najčastejšie chyby pri čerpaní zamestnaneckých benefitov

Cestovanie
Nakupovanie
Krása
Kultúra a zábava
Osobný rozvoj
Šport
Zdravie
13. 4. 2023
Veľa zamestnancov dostáva benefity vo forme cafetérie. Hoci zamestnávatelia poskytujú tieto výhody svojim zamestnancom, častokrát ich zamestnanci nevyžívajú naplno. Aké sú najčastejšie chyby pri čerpaní benefitov?

Pripravíte sa o svoje peniaze

Benefitové body sú vlastne peniaze, ktoré môžete využiť u špecifických dodávateľov. Väčšina bodov má svoju platnosť, potom bez náhrady prepadajú. Ak tieto body nevyužijete do dátumu ich platnosti, sami sa tak pripravíte častokrát o desiatky eur. Benefitové body pritom môžete využiť na zaobstaranie vecí, ktoré normálne kupujete: vitamíny, optika, knihy, cestovanie...

Využívate iba lekáreň

V každodennom zhone nemáme väčšinou čas pátrať po tom, kde by ste mohli svoje benefity využiť. Často vám kolegovia povedia, že občas idú do lekárne a zaplatia tam. Benefity môžu priniesť oveľa viac, a to nielen vám, ale aj vašim najbližším. Stačí sa nechať inšpirovať a môžete stráviť víkend s rodinou, spríjemniť si večer novou knihou alebo vziať svoju polovičku do kina.

Nevyužívate menšie zostatky

Po veľkom nákupe vám zostal malý zostatok a vy ho necháte tak? Je to rovnaké, ako by ste rovnakú sumu v eurách vyhodili do koša. U mnohých poskytovateľov môžete rozdeliť svoju platbu na časť platenú benefitmi a časť platenú hotovosťou. Alebo tiež môžete spojiť svoju súkromnú platobnú kartu so svojím účtom Benefit Plus a pokojne tak dočerpať svoj zostatok.

Neviete kde vyčerpať svoj rozpočet? Navštívte náš web benefitplus.sk a vyberte si.

Myslíme na vás

Benefit Plus

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho ďalej!

Prečítajte si tiež

shutterstock_1119206975_cropped.jpg
Cestovanie
20. 4. 2023
Zábava, dobrodružstvo a nové skúsenosti: pošlite deti na tábor!

Detské tábory sú skvelým miestom pre deti, kde si môžu zlepšiť svoje sociálne a komunikačné zručnosti, pretože sa stretnú s rovesníkmi z rôznych kútov Slovenska.

shutterstock_445115074_cropped.jpg
Cestovanie
13. 4. 2023
Rekreačné poukazy s Benefit Plus - ako na to?

Určite viete o tom, že pri absolvovaní dovolenky doma na Slovensku môžete na zaplatenie pobytu použiť rekreačný poukaz. Až 55 % hradí zamestnávateľ a maximálna výška príspevku je 275 euro.

shutterstock_184978457_cropped.jpg
Cestovanie
+6
13. 4. 2023
Ako na benefity z cafetérie?

Hoci sa benefitový rozpočet stal už štandardnou súčasťou zamestnaneckých benefitov, jeho čerpanie je pre mnohých stále záhadou. Ako teda na zamestnanecké benefity, aby vám priniesli čo najviac?