Vyhľadávanie

Menu

Vážska cyklomagistrála: 160 km údolím Váhu

Cestovanie
6. 4. 2023
Mierne prevýšenie, príjemný povrch a množstvo hradov a historických pamiatok na trase. Aj tak sa dá charakterziovať najdlhšia slovenská cyklotrasa, Vážska cyklomagistrála.

Vedeli ste, že bicyklom sa môžete previezť od Strečna po Čachtický hrad? A nielen to, tento úsek popri rieke Váh ponúka množstvo ďalších highlightov.


Na trasu môžete nastúpiť neďaleko hradu Strečno, ktorý rozhodne odporúčame pri absolvovaní tejto trasy navštíviť. Ak budete mať viac času, môžete skúsiť aj splav Váhu na tradičných pltiach. Červená značka vás povedie priamo popri Váhu, okrajom mesta Žilina, okolo vodného diela Žilina až do Budatína. Tesne pred touto obcou sa dá vybehnúť na vyhliadkovú vežu Dubeň. Za dobrej viditeľnosti môžete pozorovať pohorie Malá Fatra, časť Považia, Kysuckú kotlinu, Vodné dielo Žilina a Hričovskú priehradu.


Asi za 30 km dorazíte do mesta Bytča. Za návštevu stojí určite zámok a Sobášny palác, prípadne Hričovský hrad, či Hlbocký vodopád. Rozhodne by ste nemali vynechať ani kúpele Nimnica, okolo ktorých táto cyklistická trasa prechádza. Približne 45 ďalších kilometrov si odšlapete až do krajského mesta Trenčín, kde sa určite oplatí zastaviť na dlhší čas, než pár hodín.


Do Nového Mesta nad Váhom vás dovedie asfaltová cesta vybudovaná na hrádzi. Osvieženie vám poskytne jazero Zelená voda, prípadne môžete navštíviť impozantné hrady Beckov a Čachtice, len pár km od mesta.


Cez Hronú Stredu sa dostanete do najznámejšieho slovenského kúpeľného mesta, do Piešťan. A tu už sa začína záverečných 20 km Vážskej magistrály. Cieľom je mesto Hlohovec, kde môžete navštíviť známu hvezdáreň, miestny zámok, či vyskúšať splav na Váhu, alebo zaplávať si na miestnom kúpalisku.


Myslíme na vás.


Benefit Plus

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho ďalej!

Prečítajte si tiež

shutterstock_1119206975_cropped.jpg
Cestovanie
20. 4. 2023
Zábava, dobrodružstvo a nové skúsenosti: pošlite deti na tábor!

Detské tábory sú skvelým miestom pre deti, kde si môžu zlepšiť svoje sociálne a komunikačné zručnosti, pretože sa stretnú s rovesníkmi z rôznych kútov Slovenska.

shutterstock_445115074_cropped.jpg
Cestovanie
13. 4. 2023
Rekreačné poukazy s Benefit Plus - ako na to?

Určite viete o tom, že pri absolvovaní dovolenky doma na Slovensku môžete na zaplatenie pobytu použiť rekreačný poukaz. Až 55 % hradí zamestnávateľ a maximálna výška príspevku je 275 euro.

shutterstock_1024340224_cropped.jpg
Cestovanie
+6
13. 4. 2023
Tri najčastejšie chyby pri čerpaní zamestnaneckých benefitov

Veľa zamestnancov dostáva benefity vo forme cafetérie. Hoci zamestnávatelia poskytujú tieto výhody svojim zamestnancom, častokrát ich zamestnanci nevyžívajú naplno. Aké sú najčastejšie chyby pri čerpaní benefitov?