Vyhľadávanie

Voľný čas s Benefit Plus rýchlo a jednoducho s virtuálnou platobnou kartou!

Cestovanie
Nakupovanie
Krása
Kultúra a zábava
Osobný rozvoj
Šport
Zdravie
13. 4. 2023
Všetko, čo potrebujete vedieť o čerpaní benefitov. Jednoduché použitie virtuálnej karty a ešte ľahší výber pre uplatnenie vašich benefitových bodov.

Pred prvou platbou, alebo vitajte v Benefit Plus

Ešte predtým, než začnete virtuálnu platobnú kartu používať, je nutné ju aktivovať. To urobíte na svojom benefitovom účte vpravo hore, v sekcii Nastavenia. Neviete, či je vaša karta už aktivovaná? Ak v kolónke Karta je aktivovaná vidíte Áno, potom je všetko v poriadku a môžete kartu plnohodnotne využívať, bez nutnosti ďalších krokov. Pokiaľ máte aj plastovú kartu Benefit Plus, nie je potrebná opätovná aktivácia karty. Virtuálna karta je len ďalšia forma platenia za benefity. Pre obchodníka je dôležité najmä číslo karty, ktoré do systému zadáva a 6-miestne číslo, ktoré vám príde prostredníctvom sms v prípade, že presiahnete denný limit. Virtuálnou kartou sme iba nahradili kartu plastovú, pre samotnú platbu nie je karta nevyhnutná, keďže je "iba" nosičom čísla.

Ak je v tejto kolónke Nie, zadajte číslo svojho mobilného telefónu, mail a kliknite na tlačidlo Aktivovať. Na toto telefónne číslo vám bude zasielaný aj jednorazový 6-miestny kód, ktorý je nutné zadať pri nákupe voľnočasových benefitov. Preto je vhodné zadať číslo telefónu, ktorý máte najčastejšie pri sebe.

Kartu ste si aktivovali a už nič nebráni tomu začať ju používať u našich partnerov. Aktuálny zoznam obchodných miest, na ktorých môžete platiť virtuálnou kartou Benefit Plus, nájdete po kliknutí na Zoznam benefitov. V tmavom filtrovacom poli označte políčko „Platba kartou".

Ako platiť virtuálnou kartou Benefit Plus?

Pri platení nadiktujete číslo karty obchodníkovi, ktorý zaistí celý proces platby. Ak by suma k úhrade presiahla 20 euro, príde na váš mobil správa SMS s kódom, ktorý nadiktujete obchodníkovi, a ten celý proces platby dokončí. Platba je hotová a vy môžete spokojne odísť.

Spôsob platby sa môže u jednotlivých obchodníkov líšiť. Detailný popis obchodníka, vrátane spôsobu platby, si môžete overiť vo svojom benefitovom účte u konkrétneho poskytovateľa. Žiadny strach, poskytovateľ vás platbou vždy prevedie.

Máte plastovú kartu Benefit Plus? Pri platení ju vôbec nemusíte mať fyzicky pri sebe, stačí vám číslo karty a prípadne čiarový kód, ktorý nájdete v mobilnej aplikácii. Našu mobilnú aplikáciu si môžete bezplatne stiahnuť v Google Play, prípadne App Store. Virtuálnu kartu budete mať tak neustále pri sebe, navyše si kedykoľvek môžete skontrolovať stav bodov na vašom účte.

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho ďalej!