Vyhľadávanie

Výlety do prírody a za pamiatkami: objavujte krásy Slovenska

Cestovanie
25. 4. 2024
Slovensko je krajinou, ktorá ponúka nespočetné množstvo prírodných a kultúrnych pokladov. Od malebných dediniek a historických miest po národné parky. Neviete, ktoré miesta navštíviť pri výletoch po Slovensku? Ponúkame vám menšiu inšpiráciu.

Kam za prírodou?

Slovenský raj je skutočný raj pre milovníkov turistiky. Tento národný park je známy svojimi kaňonmi, ktoré ponúkajú jedinečné turistické trasy. Najznámejšie sú z nich Suchá Belá, Piecky, Prielom Hornádu a Veľký Sokol. V Slovenskom raji nájdete aj množstvo vodopádov, či jaskýň. Medzi najznámejšie patrí Dobšinská ľadová jaskyňa, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Čo všetko vám môže ponúknuť klenot stredného Slovenska - Malá Fatra? Turistické trasy - tu si môžete vybrať medzi jednoduchými prechádzkami po údoliach alebo náročnejšími výstupmi na vrcholy ako Veľký Kriváň, Chleb alebo Malý Rozsutec. Okrem turistických trás ponúka Malá Fatra aj množstvo vodopádov, medzi najkrajšie patrí Šútovský vodopád, pri ktorom sa môžete príjemne osviežiť.

Depositphotos_100736512_XL_cropped.jpg

Klenoty svetového dedičstva

Slovensko je domovom niekoľkých nádherných pamiatok, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Patrí sem napríklad Bardejovské mesto, ktoré je zapísané na zozname od r. 2000 a je známe svojou nádhernou historickou architektúrou. Na námestí sa nachádza radnica, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších na Slovensku. Námestie je obklopené historickými domčekmi a kostolom sv. Egidia.

V srdci Slovenska sa nachádza malé mesto, ktoré vás okamžite prenesie do stredovekých čias. Levoča, nádherné mesto v Prešovskom kraji, je domovom mnohých historických pamiatok a kultúrnych podkladov, ktoré boli do zoznamu zaradené v r. 2009. Jedným z najvýznamnejších symbolov Levoče je určite majestátny kostol sv. Jakuba, v ktorom sa nachádza oltár majstra Pavla.

Takže, vezmite si batoh, pohodlnú obuv a vyrazte na cestu objavovať krásy Slovenska.

Myslíme na vás.

Benefit Plus.

Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho ďalej!